WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.04.2019B-B: Policja nagrodziła bohaterskiego 6-latka

 

W miniony poniedziałek Maciek uratował swojego 3-letniego kolegę. Gdy tylko 6-letni chłopczyk zauważył stojącego w oknie 3-latka, który próbował skoczyć na trawnik, natychmiast podbiegł i złapał dziecko. O wszystkim powiadomił swoją matkę, która zaopiekowała się 3-latkiem. Na szczęście dzieciom nic się nie stało.

Za tę bohaterską, godną naśladowania postawę, podziękował mu dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Traugutta, w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków oraz mamy Maćka. Składając podziękowania, szef bielskiego garnizonu podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca – „Dziękuję Ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie” – powiedział insp. Krzysztof Herzyk, wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla małego bohatera, m.in. policyjną maskotkę Sznupka. Komendant złożył również gratulacje mamie - Pani Patrycji, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca.

Swoje uznanie wyraziła również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach, Alicja Gach, gratulując bohaterowi odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba rezygnuje. Dyrektor stwierdziła, iż jest dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje.

Mama Maćka, Patrycja Ligocka była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca. – „To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować” - wyznała. Maciek był bardzo szczęśliwy przyjmując podziękowania i gratulacje – „Komendant dał mi dyplom. To super uczucie” – mówił z dumą w głosie 6-latek, dodając – "Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić”.

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej