WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.07.2019GLIWICE: 5 minut porywistego wiatru, cała noc pracy strażaków

 
184 razy wyjeżdżali w teren strażacy z Gliwic i okolic w ciągu minionych kilkunastu godzin. Interweniowali przede wszystkim przy złamanych drzewach i gałęziach, które blokowały drogi i spadały na linie energetyczne na skutek bardzo silnego wiatru. Na szczęście nikomu nic się nie stało!
 
- Podmuchy wiatru były bardzo krótkie, ale silne. Skutki wczorajszej wichury usuwaliśmy właściwie przez całą noc - powiedział nam bryg. Dariusz Mrówka z Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.
 
Plik dźwiękowy: sos_mrowka_1.mp3
- Wyjeżdżaliśmy do akcji w sumie 184 razy. Najczęściej do połamanych drzew i gałęzi, które blokowały przejazd lub uszkodziły linie wysokiego napięcia. Pomagały nam straże ochotnicze oraz firmy energetyczne, które przy współpracy z nami starały się, by do domów jak najszybciej wrócił prąc - dodaje bryg. Mrówka. 
 
Plik dźwiękowy: sos_mrowka_2.mp3
 
W jednej spod gliwickich miejscowości zawaliła się ściana stodoły. W Gliwicach wiatr poderwał blaszany garaż, który spadł na jeden z samochodów na osiedlu Kopernika. Silne podmuchy przewróciły też ogromną palmę na gliwickim Kąpielisku Leśnym. 
 
Około godz. 3.00 strażacy zakończyli pracę związaną z wichurami. 
 
(fot. pixabay.com)