WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.10.2019Tak będzie wyglądało lodowisko w Bytomiu!

W Bytomiu powstaje lodowisko przy ul. Pułaskiego. Dziś odbyła się oficjalna prezentacja wyglądu nowej hali.

Obiekt nie będzie przypominał już dawnej "stodoły". Jedyne elementy które pozostaną te same to lokalizacja i płyta lodowiska wraz z instalacją mrożeniową. Pozostała część obiektu ma zostać całkowicie przebudowana. Prace już ruszyły  mówi Michał Zając - kierownik budowy.

Plik dźwiękowy: mm_kierownik.mp3

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów jeszcze w tym roku  wykonawca ma  położyć dach. Sam obiekt to ogromna  hala, która ma pomieścić aż  1400 widzów. Wygląd  zarówno hali  jak i budynków wokół będzie nowoczesny między innymi dzięki elewacji wykonanej z płyt kompozytowych. Zapowiada główny projektant obiektu architekt Joanna Bajorska -Szczurek.

Plik dźwiękowy: mm_projektant.mp3

W środku znajdzie się 11 szatni dla drużyn młodzieżowych oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto sale konferencyjne  punkty gastronimiczne, sauna czy  siłownia. Warto podkreślić, że  będzie to także obiekt spełniający  wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Ma umożliwiać transmisje meczów hokejowych - dzięki przewidzianym miejscom dla kamer, komentatorów oraz spikerów i dziennikarzy.  Obiekt według planów gotowy ma być  już za dwa lata. Całkowita wartość inwestycji to około 40 mln złotych. Z czego 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  

Fot. materiały prasowe