WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.07.2019Pijany traktorzysta wiózł...pięciu pasażerów. O krok od tragedii w Brennej

 

Policjanci ze Skoczowa w sobotnią noc zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym mężczyznę. Mieszkaniec Brennej prowadził ciągnik rolniczy bez wymaganych uprawnień, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz na podwójnym "gazie" przewożąc... pięciu pasażerów!

 

Historia rozegrała się w nocy z piątku na sobotę. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o nietrzeźwym kierowcy natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Zatrzymali go w Brennej na ul. Jatny. Jak się okazało wraz z kierującym w traktorze podróżowało jeszcze pięciu pasażerów z Gliwic… Policjanci sprawdzili stan trzeźwości traktorzysty. Mężczyzna był kompletnie pijany - badanie wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenie wykazało, że nie może on kierować traktorem ponieważ nie posiada uprawnień i w dodatku ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został zatrzymany a noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz nawet 5 lat więzienia.

Tym razem nie doszło do tragedii.

Policja przypomina, że każdy może zapobiec temu, że nietrzeźwe osoby wsiadają za kierownicę. Wystarczy poinformować o tym fakcie poprzez zgłoszenie interwencji pod nr alarmowym 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

 

Źródło: KPP w Cieszynie