WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.10.2019Stadionu dla Ruchu Chorzów na razie nie będzie

 
Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle powstanie stadion Ruchu Chorzów. Na razie nie ma na to pieniędzy – mówił dziś na specjalnie zwołanej w Ratuszu konferencji prezydent miasta Andrzej Kotala. Nie takich słów spodziewali się kibice. 
 
Na razie – jak podkreślał prezydent Andrzej Kotala na spotkaniu  z dziennikarzami – przebudowy trybun nie będzie. Tym samym na przyszły rok – planowana budowa całego obiektu nie zostanie uwzględniona w planach budżetowych. Nie ma na to pieniędzy. W tym kontekście ważną informacją jest też to, że w lutym przyszłego roku pozwolenie na budowę stadionu traci ważność. Aby cokolwiek w tej sprawie zrobić władze miasta zdecydowały, by budowę nowego stadionu dla Ruchu rozpocząć od elementów najmniej kosztownych.
 
Plik dźwiękowy: mm_budowa.mp3
 
Pomysł, o którym mówił Prezydent Kotala w ogóle nie trafił do kibiców. Mało przekonujące były dla fanów Ruchu argumenty o prognozach Związku Miast Polskich (to instytucja broniąca interesów samorządów) że wpływy do budżetu poszczególnych miast będą spadać. Na przykład poprzez podniesienie płacy minimalnej czy podwyżki prądu. Co będzie miało wpływ na mniejszą zasobność miejskiego portfela. W trakcie spotkania było widać, że kibiców polityka nie interesuje. Tym bardziej, że nikt poza Kotalą kibicom nowego stadionu, tak bardzo i tak często, nie obiecywał. Fani Niebieskich zapowiadają konieczność zorganizowania referendum odwołującego Andrzeja Kotalę ze stanowiska. 
 
Prezydent Chorzowa na dzisiejszej konferencji mówił także o liście jaki wystosował do Premiera. O finansowe wsparcie budowy stadionu. Chciałby 100 mln dotacji z Ministerstwa Sportu na budowę nowego obiektu przy ulicy Cichej. Prezydent Kotala poinformował też zebranych w Ratuszu dziennikarzy i kibiców, że za pół roku Miasto znów pochyli się nad finansami i oceni czy rozpoczęcie budowy będzie możliwe.